HAKKIMDA

Fotoğrafım
Yanlış anlamayın eşek değilim fakat ne yazık ki üst üste 2 defa hibe almak için sözde danışman firmalar tarafından dolandırıldım olmadık şey başıma geldi. Hibe alma vaatleri ile yanıltıldım ben yandım siz yanmayın diye bütün çabam. Adım Sinan 43 yaşındayım. Adanalıyım.İstanbul’da yaşıyorum.2 çocuğum var.2 yıllık gıda bölümü bitirdim,kendim hakkında diyeceklerim bunlar. Dolandırıcı Danışman Firmalar tarafından 2 defa dolandırıldım.Bu blogda sizleri bu rezil hibe dolandırıcılarına karşı uyarmak ve Devlet yetkililerini bu dolandırıcılara karşı yasal işlemleri başlatmak üzere haddim olmadan göreve çağırmak istedim. Sizler için yaptığım araştırmalar neticesinde elde ettiğim ip uçlarını ve başımdan geçen acı olayı burada paylaşacağım. Benim için iş işten geçti bari siz yanmayın… Telefonda kimse size hibe alamaz .İnternete reklam veren sözde danışman firmalara inanmayın. Hibe Dolandırıcılarının tuzağına düşmemek için aşağıdaki bölümleri okuyabilirsiniz; TSE HİZMET YETERLİLİK BELGELİ VE MARKA TESCİLLİ DOLANDIRICILIK TÜRKİYE BÖYLE DOLANDIRICILIK GÖRMEDİ TÜRKİYE'DE BİR İLK

26 Ocak 2016 Salı

KOBİ LİNE DOLANDIRICI MI ? (1)Kim demiş ,KOBİ-LİNE  tabiki de  dolandırıcı değil.


Bazen bazı şeyler  düşünüyorum ve anlamıyorum  bir insan  veya  bir firma  kendini   neden  farklı  gösterir ?
Bu  farklı göstermeler insan insan ilişkilerinde de  gerçektir.Biri size   kendini farklı  gösteriyorsa   vardır onda bir şey.Üstelik bu   durum  daha sonra  güvenmeme   kadar  gidiyor.Biliyorum KOBİ- LİNE kesinlikle  dolandırıcı  değil.

Ha  biri çıkıp  bunu söyleye bilir sana ne ulan bundan ?  Hayır efendim  sana ne   veya  bana ne diyemeyiz işin doğrusu  neyse o  anlatılacak 2 defa dolandırıcılar tarafından  hibe  desteği alma  umudu ile  dolandırıldım  zaten bunları anlatmıştım onları  tekrar  burada  anlatmayacağım sitede var yazdım)

Kardeşim dolandırıcılar tarafından  2 defa üst üste  dolandırılmış isem ben  artık Danışman Firma Gurmesiyim. Nedir   danışman  firma   gurmesi   artık  bende  hasatlık oldu internette  nerde  hibe  desteği verdiğini söyleyen danışman  firma varsa onları ararım.Bir çok  şeyde öğrendim özellikle  KOSGEB Girişimci Desteği bu desteği  derede suda nerede olsa  size  hemen  hemen  bir  KOBİ Danışmanı  gibi  eksiksiz bir  şekilde  anlatırım(anlatmaya  çalışırım.)Ha bu  arada tekrar  söylüyorum PROLİZ Danışmanlık Çok iyi , yoo  torpil yok şimdilik sadece bu.)

Bir çok  firma  ile telefonda  görüştüm fakat İNTERNET REKLAMI   VERİP '' hibe  alacağını  vaat  eden '' firmaları  daha çok  aradım ve  baktım ki  bu firmaların  ne yazık ki yarından  fazlası  kesinlikle  dolandırıcı kimisi  dolandırıcılığa  meyilli  kimisi hakkında  yüzlerce  şikayet, müşteri laneti( müşteri alacağı  vaat edilen  hizmeti alamazsa  ona lanet eder ) kimisi ise  direk '' bu firma   beni dolandırmış demiş )
Bu  web sitede  kesinlikle  hiç bir firma  veya  şahısa biz yani ( ben ) tarafından sen( yani sizin firmanız , yani size) kesinlikle  dolandırıcısın denilmez ve  denilmemiştir.
İnternette  çeşitli form  haber sitesi vb, web sitelerde(örneğin şikayetvar.com ) alınan yorumlar alıntılanmıştır ve yorumlar  yapanı   bağlar.

Konumuza  dönersek  bazı  danışman firmalara  Dolandırılcılık Oscarları  verilmelidir.Bunun ödülün kime  verileceğine halk  karar  verecek ben  değil.


Yaptığım araştırma ve incelemeler  neticesinde bu firma  yetkilisinin F. B. adlı  bir  vatadaş olduğunu öğrendim   ve internet siteleri  dahil olmak üzere firmanın youtube  videolarını inceldim.Bu  firmanın 2 odası var ,( ANATOLİAN GRUP !) ortalama 5-10 bayan telesekreter ile insanlara  telefonda çeşitli hibe desteklerini aldıklarını söylemektedirler.Bu işi  yapıyorlar yani kobi  danışmanlığı.
Firma  tanıtım  videolarından  ise kendilerini çok uluslu bir  firma  gibi  göstermekte( oysa  Türkiye Cumhuriyetinde  yer alan bir  firma yani TTK ile  kurulmuş) Bunu anlamış değilim hiç neden çok uluslu bir  firma gibi  görünmeye çalışıyorsun ki.Videolarınızdan da belli ve gayet açık Aynı masa ve sandalyede  sırasıyla 3-5 kobi uzmanı telesekreter kız oturtup farklı açılardan video çekimi yapmışsınız.Üstelik bu masa işletme  yöneticisinin  patron masası. Bir  firma buna  neden gerek duyar ki  cevabı çok açık. Evet siz Çok Uluslu Güçlü Ve Büyük Bir Danışmanlık Firmasısınız  tamam öyle olsun. 
Bu firma 2012 yılında İNC  danışmanlıktan ayrılan F.B adlı şahıs  tarafından kurulmuş. Bu firmanın web sitesinde  yer alan TSE ve Marka Tescil Belgeleri de 2012 yılında alınmış

İşte kanıtları;

''Şirket yöneticilerimizden “Fuat Böge” 09.03.2012 tarihinde işten ayrılmıştır. Kendisine verdiği hizmetten dolayı teşekkür eder, bundan sonraki iş hayatında başarılar dileriz.''
(kaynak ;http://www.incgirisim.com.tr/haber-234-inc-turkiye-kobi-asistans.aspx  (bu  yazıdan sonra  kaldırmamışlarsa ) kaynak;kobiline


 kaynak;kobi-line.com.tr

Begeler www.kobi-line.com.tr  adresinde  var.(Kaynak)

Yo  hayır amacım bu çok  değerli güzide danışmanlık firmamızı  kötülemek  değil.Sadece   gördüklerimi  nacize yazmak.Mazallah  dava  mava açarlar.Arkadaşlar çok açık açık  söylüyorum
Bu firmayı  arayın size Devletten destek alsın,sizi kosgeb  girişimcilik eğitimlerine yönlendirsin size  alt ve üst sınırı olmayan TURQUALITY hibe  desteğini alsın.Bir  yerde  var  anlatıyor Firma yetkisi diyor ki sadece  girişimcilere  destek yok Sadece KOSGEB Desteği yok , TURQUALITY  destekleri  var.
Sayın Firma  yetkilisi Fuat B. Allah Aşkına KOBİ LİNE  kaç büyük Türk Firmasına TURQUALITY hibe  desteği aldı.Bunu  yarın çıkın  açıklayın.Fuat bey işiniz KOSGEB Girişimcilik Desteği yapmak ise lütfen TURQUALITY  vb şeyleri bize  anlatmayın.
(Var video'da var anlatmışsın üstelik Fransız Kalkınma Ajansınıda  anlatmışsın.Biz  ne kadar  cahiliz lütfen  bizi  bağışla  bize arayan Dolandırıcılar sadece KOBİ Kalkınma Merkesi diyor biz  daha  hiç Fransız Kalkınma Ajansı duymadık..Ne yapalım özür dilemekten başka  ne nedebilir ki ?İşe  fransız  kaldık  yine )
(yayından kaldırılmadıysa  dinleyin lütfen )

Bu  arada  yanlışsam beni düzeltin, elbette  ben  bu firmayı ve şahsı aşağlamıyorum öyle  bir  niyetimde  yok eğer  öyle  anlaşılıyorsa  beni düzeltin ve özür dilerim , fakat şunu  sormak istiyorum 09.03.2012  tarihinde  INC  danışmanlıktan çıkan siz  nasıl olurda 2009 yılından beri  hizmet  veriyor ve 2012 de  taçlandırıyor.
Abicim  sen 2009'da INC  danışmanlığın (üstte link ve resim var ) yanında çalıyorumuşsun  ve 2012 de ayrılmışsın.
2009 'da KOBİ  Line var mı yok mu ? INC'den 2012 de  ayrılmış isen 2009'da KOBİ Line Danışmanlık fiması yok.Hayır biz  burda  yanlış  anlamıyoruz.Siz sehven  yazmışsınızdır. Abicim yılın  yanlışı olur mu ?
Gün  değil  dk değil sn değil  yıl bu abi yıl.
aşağıda  videoda firma yetkilisi  birde kendi ağzı ile  2009  diyor.

Radyo konuşması aşağıda ;2014 yılında program yayınlanıyor ve 5 yıldır yani 2009 'dan beri KOBİ Line  var ve çalışıyor.(İlk 55 sn ile 1:05 arasında )


( video kaldırılmadan izlersen ne şanslısın )


Daha  fazla  uzatmak istemiyorum.Çünkü yoruldum ve söyleyecek çok şey  var.Firma ile ilgili  videolara  yayından kaldırılmadan aşağıdaki linklerden ulaşa bilirsiniz.

Firmanın tanıtım  videolarına  buradan ulaşa bilirsiniz.


Ben  böyle  firma  tanıtım videosu  görmedim !

Bu  firma 2 oda 1  telesekreter kız odası diğeri firmanın yönetim odası ve kızlar firma yönetim odasında sırayla  aynı masada  oturup Hibe Danışmanlık bilgilerini söylüyorlar.Fakat anlamadığım bir şey var Siz bu telesekreter kızlar  bana Telefonda  nasıl bana 500 sf'lık  TKDK  projesi  yazıp  hibe alıyorsunuz ? Helal olsun size 500  sf yada kapabaca söyliyim işletmenin mimari çizim izin ruhsat falan hepsi 3 çuval yapıyor.Sizi tebrik ederim. Hemde  bunu telefonda yapıyorsunuz. Helal olsun, büyük yetenek.Ellerinizi  geçtim ayağınızdan öperim sizin.

Valla Anadolu Haber Ajansının sizle Türkiyenin En  Büyük  KOBİ Danışmanlığı  firması ile röportaj yapması çok  harika  ve  radyo konuşmanız, ama  radyo reklamı olmamış hocam.Google  reklamlarına  daha çok ağırlık verin bence KOBİ Kalkınma Merkezi diye  bir  firma   var .Adam 3 web sitesi ve farklı  adlarda  çalışıp  google  reklam  veriyor ama  o  kesinlikle  dolandırıcı ve  dergi satıyor.Siz  öyle  değilsiniz bunu  herkes biliyor fakat  her ne hikmetse insanlar şikayet formlarında KOBİ Line  ve İNC Danışmanlıktan çok şikayet ediyor  ( galiba  sizin hakkınızı  yiyorlar.Bence insanlar çok nankör).Bu  arada Facebook ve sosyal  medyada  bu sizin hizmet sunduğunu 1 Allah'ın kulu size  yorum yazma  nezakatini needen göstermemiş ayıp yav.Sen gel onlara TSE Standartlarında hizmet sun üstelik Türkiye'dede çoğu  danışmanlık firmasında bu  TSE belgesi yok  ve size  bir  teşekürü veya bir  sosyal  medya beğenisini çok görsünler.Gerçeten bu halka hizmet  yaramıyor abi 15.000  facebook ve tviterde çok  takipçiniz var niye kimse size  ALLAH RAZI OLSUN  dememiş.Çok nankör bu müşterileriniz.Hayır   hayır o takipçilerin fake( sahte) numaradan olduğunu düşünmüyoruz.Öyle bir şey aklımızdan geçmedi.O Süper  TSE Belgeniz ile hizmet sunduğunuz müşteriler  nankör yoksa sorun sizde değil müşterilerinizde.Ben buna inanıyorum ama  başkası inanır mı inanmaz mı orasını bilemem, ben kimsenin klavyesini veya ağzını torba  gibi büzemem.

Ha bu arada  söylemeden  edemeyeceğim KOSGEB  İş Planı yazmak için TSE Hizmet Yeterlilik  Belgesi gerekmez hele  hele  KOSGEB Girişimcilik  Eğitimlerine insanları yönlendirmek için , neden  Marka Tescili Almışsınız  anlamadım.Siz bunları zaten  biliyorsunuz   hem  ben niye  söyledim ki ?  Ne bilim Danışman Firma Gurmesi olduk Türkiyedeki Hibe Dolandırıcıları  Sayesinde. 

KOSGEB Hangi Dolandırıcı Firmalar için Kamu Spotu yaptı ?
Hangi  firmalar  hiç gerek olmadığı halde insanlara size  KOSGEB Desteği  alacaklarını  vaat ediyor. KOSGEB Girişimcilik Desteği başvurusu  yapıpta alamayan  var mı ?
( alamayanlar  katakulli  yapanlardır.Onları KOSGEB Personeli  gözünden tanır. KOSGEB Girişimcinin alacağı-yapacağı- mal ve hizmet alımın  fiyatlarını bilir.Bunun için sizden ürünün teknik özelliklerini ister.Derki  bakim bütçede Sinan Bey  2.000 tl lik  leptobu 2.500 yazmış mı ? Yazmışsa sıkıntı. yazmamışsa Sinanın iş planı destek alır arkadaş. ) 

KOSGEB Girişimcilik Desteği almak için  aracı ve danışmana  gerek yoktur  bunu ben değil KOSKOCA KOSGEB söylüyor. Neyse  aşağıda   https://www.sikayetvar.com/kobilinecom   linkinden Şikayet  var veya  aşağıda  resimlerde linkler var  çok değerli ve canımdan çok  sevdiğim Ülkem  KOBİ'si KOBİ-LİNE hakkında  ilgili okumaları yapıp sizde  bu firma  hakkında  kolayca akıl ve fikir edinebilirsiniz.

Benim notum bu firmaya 10 üzerinden  10 seni yüreğimle  tebrik ediyorum( mazallah  9 desem  dava falan açar korkuyorum ) KOBİ LİNE iyi ki  varsın, iyi ki  başımızdasın.Sen olmasan biz  ne yapardık.Telesekreter ablalarada selam işlerini çok iyi yapıyorlar.Onların sgk'sını tam veriyor musun ?Peki müşterilerinize sunulan  hizmetler  için hizmet  faturaları ? Birde  web sitenizde  vergi ile  birşeyler  ekleyin ne var buda sizin sosyal  sorumluluğunuz olsun. Vergi olmazsa ülke  kalkınmaz.  Çok özel  deyilse  bir şey sora bilir miyim Türkiye'nin En Büyük KOBİ Danışmanı firması KOBİ-LİNE  vergi rekortmeni  ne zaman  olacak.İlk ben  tebrik etmek isterim sizi.
KOSGEB ve diğer özellikle Turqalty hibe desteği için KOBİ LİNE'yi arayın onlar bu işte Türkiye Genelinde 1 numara. irtibat https://www.kobi-line.com.tr/

Fakat KOSGEB Diyor ki KOSGEB Destekleri aracısız  ve  danışmansız ücretsiz  verilmektedir. yinede  siz  bilirsiniz.


KOBİ-line  burada paylaşmış olduğumuz  yazıdan çok  etkilendi ve ŞİKAYETVAR.COM  ve internette firma    hakkında lanet eden  KOBİ-LİNE  bizi  dolandırdı diyenler için bir   basın açıklaması yayınladı.
Bazen  bazıları  kendilerini  hayal  aleminde  sanıp   yalanlara  devam eder

KOBİ- LİNE 2. yazı dizisi için aşağıdaki linki tıklayınız

http://danismanfirmamagduru.blogspot.com.tr/2017/02/kobi-line-hakkinda.html

1 yorum:

 1. Bu web siteyi kim yapmış ise gerçekten herkes tabi KOSGEB başta olmak üzere bütün paydaşlarımız bunu desteklemeli. Biz KOSGEB'e gelen bütün girişimci ve KOBİ'lere aracıya gerek olmadığını söylüyoruz.

  Adım vermem doğru olmaz.KOSGEB’te çalışyorum.KOBİ Uzmanıyım girişimciler için birkaç tavsiye vereceğim ilk elden gerçek bilgi edinin;
  KOSGEB Destekleri Ücretsiz ve aracısız verilmektedir.
  Biri size KOSGEB derse ve size hibe kredi alacağını vaat ederse sakın inanmayın, KOSGEB 444 1 567 numaradan KOSGEB’i arayıp resmi bilgiyi alınız.
  Müdürlüğümüz başta KOBİ line, İNC girişim ,Devdes vb. firmaları detaylı olarak incelemektedir.Bu firmalar insanları kurmuş oldukları teknolojik(telesekreterli danışmanlık hizmeti) tezgahlar ile internet reklamları ile kendi sitelerine çekerek olmayan destekleri olmayan hibeler anlatıp kandırmaktadır.Şuana kadar bütün hizmet merkezi müdürlüklerimize bu 3 dolandırıcı firma hakkında toplam 77.653 dolandırıcılık şikayeti başvurusu yapılmış ve bakanlığın müdahil olduğu davada bu firmalar için kamu davası açılmıştır.
  KOBİ Line , İNC danışmanlık ve Devdes gibi firmalar insanları nasıl dolandırıyor ?
  Geçtiğimiz aylarda müdürlüğümüz KOBİ’ler için 2 defa kredi faiz desteği çağrısına çıktı ve bir çok kobi ve işletme bu haberi duyar duymaz cep teflonları ile intenete girip, google KOSGEB KREDİ DESTEĞİ vb. kelimeleri yazdı bu kurnazlarda google rüşvet vererek- reklam bedeli- siz google KOSGE KREDİ DESTEĞİ yazdığınızda karşınıza ilk çıkan web site oldu.
  Bu durum başkanlığımızı rahatsız ediyor.Hibe veya Kredi Desteğini sunan kurum KOSGEB’in karşınıza direk çıkması gerekirken bu dolandırıcı firmalar google reklamları ile KOSGEB’in üstünde çıkıyor.İnsanları biz KOSGEB’iz ,KOSGEB Kredilerini biz veriyoruz diye dolandırıyorlar.
  Bakanlığımız web sitesinde defalarca söyledik ! KOSGEB Destekleri için aracıya danışmana gerek yok.Bunlarda aracılık hizmeti verdiklerini söyleyip insanları size KOBİ Hibe Kredi KOSGEB diye dolandırıyor.
  Size çalışmış olduğum resmi kurum olan KOSGEB’den açık açık söylüyorum.
  1-Size KOSGEB’den hibe desteği alırım diyen telesekreterli hibe dolandırıcılarının sms li veya direk sizi arayarak söyledikleri HİBE ALMA VAATLERİNE İNANMAYIN .
  2-İnternet reklamları ile sizi web sitelerine (size kendilerini KOSGEB’diye tanıtıp) çekip ,size süslü sözler ve cilveli telesekreter kızları ile hibe alacağım vaatlerine inanmayın. Dolandırıcılık tezgahına düşmeyin, KOBİ-LİNE ye inanmayın bunlar dolandırıcıdır bunlar size hibe dolabdırıcılığı tezgahı kurmuşlar KOBİ-line arayan herkese hemen hibe hemen hibe veriyorlar kobilineye inanmayın.
  ESNAF KARDEŞİM SENİ BU GÜN HİBE ALMA VAATLERİ İLE DOLANDIRANLARA TC KİMLİK VE BANKA KREDİ KARTI BİLGİNİ VERDİN NE YAPTIN SEN! BÖYLE BİR HATA YAPILIR MI ?
  KOBİ LİNE bu gün seni hibe alma vaadi ile dolandırdıysa yarın senin tc kimlik numaran ve kart bilginle ‘’ ananın nikahını kendi üzerine alır ‘’ bunu biliyon mu ?
  Siz siz olun KOSGEB Destekleri için sakın aracıya ne olduğu kim olduğu belli olmayan kimseye özellikle KOBİ LİNE, İNC DANIŞMANLIK VE DEVDES adlı firmalara inanmayın kart bilgilerinizi vermeyin sizi darmadağın ederler.
  KOSGEB DESTEKLERİ ÜCRETSİZ VE ARACISIZ VERİLMEKTEDİR.
  KOSGEB RESMİ İLETİŞİM; 444 1 567……………..BİLGİ ÜCRETSİZDİR.
  http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/iletisim

  YanıtlaSil